جهش تولید با مشارکت مردم

بازسازی پره متحرک

بازسازی پره های متحرک به دلیل شرایط کاری ویژه این قطعات از حساسیت بالایی برخوردار است. اجرای بازسازی پره های متحرک علاوه بر دانش فنی نیاز به تجهیزات و ماشین آلات ویژه ای دارد.

از جمله این تجهیزات می توان به کوره های خلاء، تجهیزات پوشش دهی LPPS، HVOF، APS، محفظه های جوشکاری تحت گاز محافظ، امکانات ردیف چینی، اندازه گیری فرکانس طبیعی و انواع تجهیزات بازرسی اشاره نمود.

با اتکا به توانمندی ها و امکانات فوق شرکت قطعات توربین  شهریار تجربه بازسازی پره های متحرک توربین های زیر را در کارنامه خود دارد:

 

- GE Frame 5001/5002/6001B/9001E

- KWU V93/V94.2

- ABB 9/11/13

- MHI 701 B/D

- W101/251

- GT11/13

- Hitachi H25

- GG4C Power & Free Turbines

- MAN THM

- Zorya TU80

 

 

 

 

با توجه به دانش فنی معتبر و تجربه ارزشمند موجود شرکت قطعات توربین شهریار بسیاری از پره های متحرک توربین های فوق را برای دومین و سومین بار با موفقیت بازسازی نموده است که این امر صرفه جویی قابل توجهی را برای بهره برداران واحد های نیروگاهی به همراه داشته است.

از جمله دستاوردهای جدید شرکت در سال های اخیر می توان به تجربه بازسازی موفقیت آمیز پره های با تکنولوژی DS (مربوط به توربین PG6541) اشاره نمود.
همچنین واحد مهندسی و تدوین تکنولوژی شرکت قادر به توسعه و اجرای تکنولوژی بازسازی برای پره های متحرک هر نوع توربین گازی زمینی دیگر می باشد.